„Cudowna” metoda usuwania kleszcza niebezpieczna dla zdrowia. Film obejrzało ponad pół mln osób! [WIDEO]

Film z „cud­ownym” sposobem usuwa­nia kleszcza udostęp­niono pon­ad 8 tys. razy i obe­jrza­ło go pon­ad 600 tys. osób. Według klipu wystar­czy tylko kro­pla ole­jku mię­towego, by pajęczak sam wyszedł spod skóry. Nieste­ty meto­da ta może być niebez­piecz­na dla zdrowia.


W warsza­ws­kich parkach i skw­er­ach zro­biło się ciepło i wiele osób wybiera się na spac­ery. Po każdym takim wyjś­ciu należy dokład­nie obe­jrzeć skórę i sprawdz­ić czy nie przyniosło się ze sobą „prezen­tu” w postaci kleszcza.
Sposób przed­staw­iony na powyższym filmie jest bard­zo ryzykowny i podob­ny do sposobu na upo­je­nie kleszcza alko­holem. Pajęczak może zacząć wymiotować zaraża­jąc nas bore­liozą. Najpewniejszym sposobem jest zła­panie delik­wen­ta za pomocą pęse­ty i wyciąg­nię­cie zde­cy­dowanym, prostym ruchem uważa­jąc przy tym, by nie wyrządz­ić mu krzy­wdy, wtedy bowiem zacznie się bronić i również moż­na doprowadz­ić go do wymiotów. Innym sposobem jest kupi­e­nie w aptece spec­jal­nych przyrządów. To np. pomp­ki, która za pomocą pod­ciśnienia wycią­ga kleszcza lub też gilo­tyn­ka, którą łapie się kleszcza i wycią­ga łatwiej niż za pomocą pęse­ty.

komentarz(y)

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.