Dzisiaj komunikacja już płatna. Powietrze miało być lepsze, choć nie jest

Stołeczny Ratusz zadecydował, że we wtorek komunikacja nie będzie już darmowa. Opinia WOŚP mówiła o poprawie jakości powietrza.
Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„Prognozy WIOŚ nie wskazują na tak duże przekroczenia natężenia pyłów zawieszonych, jakie obserwowaliśmy w niedzielę i poniedziałek” – mówił tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.
W nocy jednak nic nie wskazywało na to, by jakość powietrza uległa jakiejkolwiek poprawie. Rekordowy poziom smogu zanotowano w podwarszawskim Legionowie (PM 2,5 – 2500 proc.), nie lepiej było w Al. Niepodległości, Marszałkowskiej i na Targówku, gdzie normy przekroczyły 500 proc. Jak będzie nad ranem? Nie do końca wiadomo, bo nie ma jeszcze nowych pomiarów, te ostatnie jednak pokazują, że w kwestii smogu wiele się nie zmieniło. Nadal jest groźnie.

9 stycznia komunikacja miejska była bezpłatna zarówno w pierwszej jak i drugiej strefie biletowej. Bezpłatnie można było podróżować wszystkimi środkami transportu organizowanego przez ZTM: autobusami, tramwajami, metrem, SKM. Dodatkowo uprawnienia do bezpłatnych przejazdów były honorowane również w pociągach Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w strefie Wspólnego Biletu oraz w autobusach linii L. W przypadku autobusów bezpłatne było korzystanie wyłącznie z linii dziennych (od początku do końca ich kursowania). Bezpłatne było również korzystanie z parkingów P+R.

komentarz(y)

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.