Legia awansowała! Jest w 1/16 finału Ligi Europy!

To był piękny mecz i dotychczas najlepszy występ Legii w Lidze Mistrzów. Stołeczny klub nie tylko zwyciężył ze Sporting Lizbona, ale awansował do 1/16 finału Ligii Europy!

Legia była w bardzo trudnej grupie. Przeciwnicy tacy, jak Borussia Dortmund, Sporting Lizbona i Real Madryt to jedne z najlepszych drużyn na świecie. Po początkowych porażkach Legia wyciągnęła z nich lekcję i zaczęła grać pięknie!

W spotkaniu ze Sporting, Legia grała bardzo dobrze. W pierwszej połowie zdołaliśmy strzelić gola po świetnym duecie Prijovicia i Guilherne. Po podaniu tego pierwszego, Brazylijczyk strzelił płasko i dał Legii prowadzenie. W drugiej połowie, na początku Legia skupiła się na obronie, ale potrafiła także wyprowadzać szybkie kontry i stwarzać groźne dla przeciwnika akcje. Sytuacja zmieniła się, kiedy Carvalho dostał drugą żółtą kartkę i zszedł z boiska. Przez kilka ostatnich minut Legia atakowała cały czas, ale niestety nie udało jej się zdobyć drugiego gola.

Brawa należą się także Arkadiuszowi Malarzowi, który nieraz ratował Legię przed stratą gola.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa