Natalia Przybysz zaśpiewa w Nadarzynie. Protesty nic nie dały

Po tym, jak Natalia Przybysz w geście solidarności z uczestniczkami Czarnego Protestu przyznała się do dokonania aborcji, cześć mieszkańców Nadarzyna nie chce koncertu piosenkarki w ich mieście. Władze Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury informują jednak, że wydarzenie i tak się odbędzie.


Fot. Anna Małkowska, Management NATU /  Wikipedia

Fot. Anna Małkowska, Management NATU / Wikipedia

„Natalia Przybysz jest aborterką, ostatnio promującą swoją płytę wykorzystując do tego historię zamordowania przez nią jej trzeciego dziecka” – głosi list – „Nie godzi się osobie takiej udostępniać pomieszczeń należących do społeczeństwa gminy Nadarzyn. W tych pomieszczeniach, w których ma przebywać dzieciobójczyni, zazwyczaj bawią się i uczą nasze dzieci. Takie działanie to wstyd i hańba dla Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury i dla gminy Nadarzyn!” – pisał Pan Paweł, autor petycji, pod którą podpisało się 480 osób.

Po tym, jak media opisały sprawę, Kamila Michalska, dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury wydała oświadczenie w tej sprawie i poinformowała, że koncert i tak się odbędzie:

„Kierowany przeze mnie Nadarzyński Ośrodek Kultury był, jest i będzie instytucją pluralistyczną, wolną od wszelkich nacisków (…) Zasadność koncertu Natalii Przybysz zaplanowanego na dzień 19 listopada 2016 r. zostanie zweryfikowana wyłącznie przez publiczność kupującą bilety”. Jednocześnie dyrektor podkreśla, że jedynym kryterium, jakie stosuje się w doborze wykonawców jest kryterium artystyczne i ośrodek nie prześwietla ich życiorysów. Wymienia też liczne nagrody i doświadczenie, jakie ma Natalia Przybysz.

komentarz(y)

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.