Okradała groby przed świętami. Nie masz swojej wiązanki? Zgłoś to!

Dzięki czujności świadka i szybkiemu działaniu legionowskich kryminalnych na gorącym uczynku przestępstwa została zatrzymana Urszula W. 59-latka podejrzana jest o ograbianie nagrobków z kwiatów na legionowskim cmentarzu. Przy kobiecie zabezpieczono foliowy worek z wiązankami.


Fot. KSP

Do legionowskiego dyżurnego wpłynęła informacja, że po miejscowej nekropolii kręci się kobieta i coś pakuje do worka. Kilka minut później na miejscu pojawili się kryminalni.

Na ich oczach kobieta z jednego z nagrobków wyciągnęła sztuczne kwiaty z wiązanki, a z innego grobu zabrała cały bukiet z ciętymi gałązkami drzewa iglastego.

Policjanci od razu zatrzymali kobietę i zabezpieczyli wypełnionymi kwiatami worek foliowy, który mała przy sobie.

Urszula W. została osadzona w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało u niej 1,7 promila alkoholu. Kiedy wytrzeźwiała śledczy z Legionowa przedstawili kobiecie zarzut ograbiania miejsc pochówku. 59-latka może trafić do więzienia nawet na 8 lat. O winie i karze zdecyduje Sąd Rejonowy w Legionowie.

Policjanci proszą o zgłaszanie się do komendy osób, które w dniu 19 grudnia br. na legionowskim cmentarzu stwierdziły brak kwiatów na grobach bliskich.

Fot. KSP

komentarz(y)

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.