Otworzył drzwi bandytom. Pobili go do nieprzytomności i okradli

Policjanci z komisariatu na Białołęce zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego mężczyzny, 52-letni Robert W., 58-letni Edward B., 53-letni Grzegorz P. i 37-letni Daniel B. najpierw go pobili uderzając w twarz i głowę, w wyniku czego utracił na krótki czas świadomość, a następnie ukradli mu telewizor, dekoder oraz pieniądze w kwocie 50 złotych i uciekli.
Fot. Policja

Fot. Policja

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia.  Z relacji pokrzywdzonego wynika, że kiedy otworzył drzwi swojego mieszkania został zaatakowany przez czterech mężczyzn, których znał z widzenia. Napastnicy, używając przemocy, doprowadzili go do stanu bezbronności, po czym zabrali mu z mieszkania telewizor, dekoder oraz pieniądze w kwocie 50 złotych. Zaraz po zdarzeniu uciekli. Policjanci z komisariatu na Białołęce, dosłownie po niespełna godzinie po otrzymaniu zgłoszenia, zatrzymali jednego z podejrzanych 53-letniego Grzegorza P. i jeszcze tego samego dnia zatrzymali drugiego sprawcę 52-letniego Roberta W. Obaj usłyszeli zarzut dokonania rozboju i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.
W wyniku doskonale prowadzonej pracy operacyjnej, funkcjonariusze z komisariatu na Białołęce już dwa dni po tym zdarzeniu ustalili i zatrzymali pozostały dwóch podejrzewanych. 58-latni Edward B. i 37-latni Daniel B. usłyszeli już zarzuty za rozbój. Decyzją sądu wobec podejrzanych Edwarda B. i Daniela B. został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

komentarz(y)

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.