Podejrzany o oszustwa „na policjanta”. Rozpoznajecie go?

Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa, który doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem na kwotę 15.000 złotych.
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”. Do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podający się za kuriera i zapytał o jej adres zamieszkania. Chwilę później do kobiety zadzwonił inny mężczyzna podający się za policjanta z komendy przy ul. Wilczej i poprosił o pomoc w zatrzymaniu oszustów, którzy działają w banku. Mężczyzna wmówił kobiecie, że jej pieniądze są zagrożone.

Pokrzywdzona zgodziła się na współpracę i na polecenie rzekomego policjanta zapakowała w reklamówkę biżuterię, swoją kartę bankomatową z pinem i przekazała je w mieszkaniu mężczyźnie, który do niej przyszedł. Oszust poprosił pokrzywdzoną żeby przez kilka dni nie informowała nikogo o prowadzonej „akcji”. Kiedy kobieta udała się do banku dowiedziała się, że na jej koncie brak środków, sprawcy wypłacili wszystkie jej pieniądze tj. 10.000 zł

Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.

Informacje powołując się na numer sprawy  KRP-PM-I-2644/16  można przekazać dzwoniąc na numer 22/ 60 383 92, albo w formie elektronicznej pisząc na adres: krp1warszawa@policja.waw.pl.

komentarz(y)

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.