Ukradł butelkę wódki, którą… rozbił na głowie ochroniarza

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Jak wynika z relacji świadków Robert Z. najpierw prawdopodobnie ukradł ze sklepu butelkę wódki, a następnie uderzył nią w głowę pracownika ochrony, który próbował go ująć. Za to przestępstwo 28-latkowi grozić może teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
Fot. KSP

Fot. KSP

Do zdarzenia doszło około 18:30 w jednym ze sklepów spożywczych. Do budynku wszedł mężczyzna, wziął z regału półlitrową butelkę z alkoholem o wartości 20 złotych, po czym próbował wyjść z nią nie płacąc za towar. Zauważył to pracownik ochrony, który próbował ująć sprawcę kradzieży. Między mężczyznami doszło do szamotaniny. W pewnym momencie Robert Z. chcąc wyrwać się i uciec uderzył pokrzywdzonego butelką w głowę.

Powiadomieni o tym, co się dzieje policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego natychmiast przybyli pod wskazany adres i zatrzymali agresywnego 28-latka.

41-letni pracownik ochrony z ranami głowy został odwieziony do szpitala gdzie założono mu szwy. Robert Z. usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

komentarz(y)

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.