Wywieźli go do lasu, pobili, skopali i okradli

Z ustaleń policjantów z komisariatu na Bemowie wynika, że sprawcy i pokrzywdzony wspólnie spożywali alkohol. Pod pretekstem sprowadzili pokrzywdzonego do lasu i tam zaatakowali go kopiąc i zadając ciosy po całym ciele, po czym zabrali mu pieniądze w kwocie 70 złotych i uciekli.
Fot. Pixabay / KSP

Fot. Pixabay / KSP

Mężczyźni wiedząc, że ich kolega ma problemy rodzinne zaproponowali, że mogą go umówić ze znajomym, który może mu pomóc. Wszyscy udali się na spotkanie do którego miało dojść w pobliżu lasu na terenie Bielan. Tam obaj rzucili się na niego, kopali go i bili po całym ciele, po czym zabrali pieniądze w wysokości 70 złotych i uciekli.

Pokrzywdzony zaalarmował o całym zdarzeniu Policję. Bemowscy mundurowi szybko ustalili, gdzie napastnicy mogli się udać. W mieszkaniu zastali 31-letniego Michała Z. i 34-letniego Jacka P.

Obaj napastnicy zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu. Następnie trafili do policyjnej celi. Policjanci ustalili, że mężczyźni byli już notowani za różne przestępstwa. Śledczy z Bemowa zgromadzili materiał dowodowy, który wraz z podejrzanymi trafił do prokuratury. Tam obaj usłyszeli zarzut dotyczący rozboju. Decyzją sądu Michał Z. i Jacek P. trafili do aresztu na 3 miesiące. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

komentarz(y)

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.