„Pod gruzami mieszkańcy odnajdują 7-letnie dziecko”. Wzruszająca historia, Pan Krzysztof szuka swojej rodziny sprzed wojny

Pan Krzysztof szuka swojej rodziny sprzed wojny. W tym celu opisał wzruszająca historię, która związana jest nie tylko z jego mamą, ale i wieloma warszawiakami. Posłuchajcie sami, zobaczcie zdjęcia, pokażcie dziadkom i rodzicom. Może ktoś pamięta kogoś ze starej fotografii?


Fot. Pan Krzysztof

Fot. Pan Krzysztof

„Warszawa, czas wojny i zgrozy. Gruzy i zgliszcze a pod gruzami w piwnicy odnajduja mieszkancy Warszawy w 1940 roku 7 letnie dziecko -moją mamę Marianna, Leokadia Makówka z domu Piątek ur.05.05.1933 w Warszawie. Opiekę nad nią przejmują klasztorne siostry Karmelitanki ktore wówczas prowadziły tzw. sierocińce i Domy Dziecka.

Kiedy mama jeszcze żyla próbowalem odnaleść jej rodzine /ojciec Zygmunt poszedl na wojne i juz nie powrocil / Matki nie odnaleźli.

A ja bezskutecznie szukałem, pisalem do sióstr Karmelitanek ale bez odpowiedzi.A szkoda bo nigdy nie poznała swojej matki, rodzenstwa rodzinki i to aż do śmierci.W późniejszym czasie sama całe życie poświęćiła dzieciakom pracujac w żlobkach i przedszkolach. Może, choć to juz po latach ktos się odezwie? Cuda przecież sie zdarzają-prawda?

PS. Pozdrawiam wszystkich szukających i życze powodzenia w odnalezieniu najbliższych wam osób.”

Jeżeli macie jakiekolwiek informacje o rodzinie Pana Krzysztofa, dajcie nam znać, a my skontaktujemy Was z nim.

komentarz(y)

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.