Zaprosił ich, a oni go zaatakowali i okradli

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, 49-letni Dariusz M. i 44-letni Paweł W. zaatakowali go, obezwładnili, po czym zabrali mu pieniądze, telefon oraz inne przedmioty, które miał przy sobie.


Wszystko zaczęło się od przypadkowego spotkania późnym wieczorem nieopodal sklepu monopolowego. Pokrzywdzony zaproponował nieznanym sobie mężczyznom wspólne wypicie alkoholu. Kupił w sklepie alkohol, po czym cała czwórka poszła do jednej z kamienic, gdzie na klatce schodowej pili.

Po pewnym czasie, kiedy pokrzywdzony przysnął na schodach został zaatakowany. Mężczyźni obezwładnili go dusząc i zakrywając usta, żeby nie krzyczał. Napastnicy zabrali swojej ofierze telefon, 700 złotych, dokumenty oraz klucze od mieszkania, po czym uciekli.

Mężczyzna o tym, co go spotkało opowiedział policjantom. Sprawą zajęli się funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. To oni dzięki wykonanym wielu czynnościom poza procesowym, już kilka dni po zdarzeniu zatrzymali dwie z trzech podejrzewanych o to przestępstwo osób.

49-letniemu Dariuszowi M. i 44-letniemu Pawłowi W. za rozbój zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych podjął już decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Jak twierdzą policjanci prowadzący tę sprawę zatrzymanie trzeciego ze sprawców to już tyko kwestia czasu.

komentarz(y)

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.