„Debilu”, „ch**u stary”, „ch**j to panią obchodzi”. Awantura w autobusie

Awantura w autobusie miejskim. Jeden z Czytelników przesłał nam film na którym widać, jak z jednym starszym Panem pokłócili się niemal wszyscy pasażerowie.

Fot. YouTube

Starszy Pan wjechał rowerem i zaparkował się przy oknie. Nikt pewnie by nie zareagował, gdyby nie fakt, że później chciała wejść matka z wózkiem. Pasażer został więc poproszony o wyjście. Ten jednak ani myślał i wywiązała się awantura.

Według regulaminu to właśnie niepełnosprawni i matki z wózkami mają pierwszeństwo przed rowerzystami. Rowery nie mają w pojazdach ZTM specjalnego miejsca.

W przypadku gwałtownego hamowania pojazd może wjechać bądź polecieć na pasażerów ponieważ nie jest w żaden sposób zabezpieczony. Decyzja czy zabrać rowerzystę ze sprzętem należy więc do kierowcy. Ten musi przeanalizować wiele czynników: liczbę osób, widoczność wnętrza pojazdu, odpowiedni model roweru.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.