Nieoficjalnie: Jest kandydat PiS na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich!

Prawo i Sprawiedliwość wciąż nie podało swojego kandydata na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Jak dowiedział się nieoficjalnie Onet, może nim zostać Daniel Milewski. 

Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Do tej pory stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich należało do Adama Bodnara. Jego kadencja trwała od 2015 i skończyła się ponad dwa miesiące temu. Do tej pory wciąż nie wybrano jego następcy. Jedynym nazwiskiem, które pojawiało się w tej sprawie była Zuzanna Rudzińska- Bluszcz reprezentująca Lewice i KO, jednak już po raz drugi jej kandydatura została odrzucona.

PiS do tej pory nie przedstawił swojego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. Wcześniej partia zapowiadała, że nie wystawi żadnego swojego kandydata, jednak szybko zmieniła zdanie. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Onet, może nim zostać 31-letni poseł PiS, Daniel Milewski.

Daniel Milewski jest doktorem nauk prawnych, absolwentem Prawa i Administracji UW, a także ekonomi w WSE. W 2015 roku tracił do Sejmu, startując w okręgu siedleckim. W 2019 roku uzyskał reelekcję. Zasiada też w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. W rozmowie z RMF FM, Daniel Milewski potwierdził, że podjąłby się tej funkcji

„Chcemy obiektywnego Rzecznika. Skoro są propozycje, że moja osoba może w tym pomóc, to podjąłbym się tego zadania, tak samo jak każdego innego, które jest mi wyznaczane. Ale oczywiści o tym, kto będzie RPO, zadecyduje Sejm, Senat. Nasz kandydat będzie zgłoszony przez kierownictwo klubu, a ja nie mam zwyczaju wychodzenia przed szereg”

-powiedział.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c