Nowy pomysł na komunikację: Monorail. Tańsze od metra, szybsze od tramwajów

Instytut Rozwoju Warszawy przedstawił ciekawą koncepcję rozwoju komunikacji Pojazdy szybsze niż tramwaje, ale równocześnie tańszej od metra. Mowa o Monorail, czyli jednoszynowej kolejce.

„Jednym z pomysłów, jakie analizujemy z Instytut Rozwoju Warszawy, jest alternatywna komunikacja kolejką monorail dla obrzeżnych dzielnic Warszawy.
Elektryczna, jednotorowa kolejka jest znacznie tańsza w budowie niż metro. Jest również ekologiczna i nie stoi w korkach” – pisze Instytut.

„Mieszkańcy obrzeżnych dzielnic Warszawy mogliby łatwiej docierać do punktów przesiadkowych tradycyjnej komunikacji miejskiej. Kolejka (…) pozwoliłaby zmniejszyć liczbę aut poruszających się po Warszawie, ograniczyć korki i zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza” – dodaje Instytut.

Kolejka jednoszynowa wykorzystywana była już od początków XX wieku. Obecnie używana jest między innymi w Niemczech, Tokyo, Kuala Lumpur i pojedynczych miastach na terenie Europy.

Instytut Rozwoju Warszawy to instytucja mająca na celu tworzenie strategii na zrównoważony rozwój stolicy. Jej założycielem i zarazem prezesem jest były wiceprezydent Jacek Wojciechowicz.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl