1 maja przejdzie „Marsz Suwerenności”

1 maja ulicami Warszawy ma przejść „Marsz Suwerenności”. Jego organizatorem będą formacje wchodzące w skład Konfederacji.

Fot. pixabay.com

1 maja kojarzony jest przede wszystkim ze Świętem Pracy. Tego dnia w 2004 roku Polska przystąpiła też do Unii Europejskiej.

Jednak ponieważ jak napisał portal radiomaryja.pl, zdaniem Konfederacji, czyli koalicji, w skład której wchodzi m. in. Ruch Narodowy oraz partia Janusza Korwina-Mikke, UE w obecnym kształcie nie przynosi Polsce żadnych korzyści, dlatego „Marsz Suwerenności” ma być wyrazem sprzeciwu wobec nierówności i tzw. Unii dwóch prędkości, a także znakiem przywiązania do tradycyjnych wartości oraz patriotyzmu.

Prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki powiedział Radiu Maryja:
– Wielki „Marsz Suwerenności”, to wielki marsz przeciwko zawłaszczaniu suwerenności i niepodległości państwa polskiego przez brukselskich komisarzy; suwerenności politycznej, suwerenności kulturalnej i suwerenności gospodarczej – mówi Robert Winnicki.

Dodatkowo Kaja Godek, szefowa Fundacji Życie i Rodzina, zaznacza, że UE ingeruje w życie rodziny, na co również nie ma zgody Konfederacji.

Szczegóły marszu i jego organizacji zostaną podane gdy wydarzenie zostanie oficjalnie zarejestrowane.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.