27 grudnia niedzielą handlowa? Wiceminister rozwoju przekazała informacje

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk poinformowała, że trwają rozmowy w sprawie zniesienia zakazu handlu w niedzielę, 27 grudnia. Ostateczną decyzję podejmie rządowy zespół zarządzania kryzysowego. 

W tym roku niedziel handlowych miało być łącznie 7. Jak jednak zdecydował rząd, wyjątkowo niedziela handlowa była również 6 grudnia. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia w okresie przedświątecznym, w noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19, pojawił się zapis o incydentalnym przywróceniu handlu tego dnia.

W rozmowie z Money.pl Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii została zapytana czy podobna decyzja może być podjęta również w przypadku 27 grudnia. Szczególnie, że 25 i 26 grudnia wypada w piątek i sobotę, a w wigilie sklepy będą czynne do 14. Więc dni wolnych od handlu byłoby aż trzy i pół. Jak poinformowała wiceminister, rozmowy w tym temacie trwają. W tej chwili przeprowadzane są z Radą Dialogu Społecznego, a ostateczną decyzję podejmie rządowy zespół zarządzania kryzysowego.

Olga Semeniuk dodała, że ona sama brałaby pod uwagę taką decyzję o rozważała możliwość zrobienia zakupów tego dnia. Przypomnijmy, że w 2021 roku zaplanowanych jest na tę chwilę 7 niedziel handlowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c