„Aborcja farmakologiczna – wszystko co warto wiedzieć” w Teatrze Powszechnym

Nasi Czytelnicy zaczęli nam masowo podsyłać wydarzenie Teatru Powszechnego. Organizatorem jest Aborcyjny Dream Team on tour.

By MateuszWęgrzynWarszawa – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57516915

Co piszą organizatorzy?

„Aborcja farmakologiczna (zwana inaczej domową czy medyczną) jest bezpieczną, łatwą i względnie tanią metodą przerywania ciąży. Mimo to, ciągle krąży wokół niej wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Te nieprawdziwe informacje często podają nawet lekarze i lekarki. Coraz więcej rzetelnych informacji można znaleźć w Internecie, ale jak oddzielić te prawdziwe od fałszywych?

Ustawa z 1993 roku regulująca „dostęp” do aborcji te pytania mnoży. Co jest legalne, a co nie? Kiedy mi coś grozi? Kogo mogę poprosić o pomoc? Czy mogę poprosić kogoś o pomoc? Co jest bezpieczne? Co zrobić, jeśli moje leki do wywołania poronienia zostaną zatrzymane przed urząd celny? Czemu są zatrzymywane? Jak długo będę krwawić? Co wziąć na ból i czy to będzie bardzo boleć? Kiedy po aborcji mogę zacząć uprawiać seks i kiedy wraca płodność? Na te i wiele innych pytań odpowiemy 10 grudnia o 18 w teatrze Powszechnym. Po spotkaniu będzie można kupić gadżety feministyczne (przypinki, naklejki, książki) 
Wiedza to moc, więc niech moc będzie z nami!”

Co na to radni?

„Niestety to kolejny przykład, kiedy finansowana przez miasto, a więc de facto wszystkich mieszkańców, instytucja kultury która jest teatr organizuje spotkania dla grup skrajnych. Wielokrotnie wyrażałem wątpliwości, czy tym powinien zajmować się „teatr” miejski, ale brak jakiejkolwiek reakcji stołecznego ratusza, który finansuje te wybryki jednoznacznie potwierdza, że jest na to przyzwolenie władz miasta. To naprawdę zasmucajace.” – komentuje sprawę radny Marek Piotr Borkowski.

„W Teatrze Powszechnym od dawna nie dzieje się dobrze. Jest mocno zaangażowany politycznie.A w jego statucie nie ma takich celów. Odsyłam więc dyrekcję Teatru do statutu a więc swoistej konstytucji dla działania tego miejsca. Bulwersujące jest także to, że takie działania (proaborcyjne) są właśnie przez Bożym Narodzeniem a więc czasem szczególnym nie tylko w religii chrześcijańskiej ale także czasem spotkania, dialogu, czasem oczekiwania. Na najbliższej sesji Rady Warszawy będę apelował do Prezydenta Trzaskowskiego o przestrzeganie prawa w jednostkach mu podległych bo moim zdaniem teatr łamie po prostu prawo” – komentuje sprawę radny Dariusz Lasocki z Rady Warszawy.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.