Aktywiści miejscy wkurzeni. Twierdzą, że drogi rowerowe powinny być odśnieżane przed ulicami

Aktywiści miejscy wkurzyli się po informacji m.st. Warszawy, w którym poinformowano, że w tym roku z powodu pandemii koronawirusa i cięcia kosztów nie jest gwarantowane odśnieżanie tras rowerowych.

Fot. Warszawa w Pigułce

W tym sezonie, ze względu na drastyczne obniżenie budżetu miasta i konieczne oszczędności, nie możemy niestety zagwarantować odśnieżania tras rowerowych„- poinformował Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

W niektórych zachodnioeuropejskich miastach drogi rowerowe odśnieżane są przed ulicami. Większość odśnieża je w podobnym czasie. Są jednak miasta, które dróg rowerowych nie odśnieżają w ogóle” – napisali aktywiści z Warszawskiego Alarmu Smogowego.

Decyzję skomentowali również aktywiści z Miasto Jest Nasze: „Wczoraj warszawski pełnomocnik rowerowy wyjawił informację, że najprawdopodobniej drogi rowerowe nie będą w tym roku odśnieżane. Powołał się przy tym na konieczne „oszczędności”. Panie Prezydencie Rafał Trzaskowski, w zimie rowerzyści jednak magicznie nie znikają. W tym roku wręcz ich przybyło, bo przez pandemię coraz więcej osób przesiada się na rower. Prezydenci miast w Europie wspierają te decyzje ze wszystkich sił. Bo każdy rowerzysta to mniejsze korki, smog, mniejsze emisje CO2. Dlaczego Pan robi odwrotnie?

Dlaczego oszczędności szuka Pan kosztem tych użytkowników dróg, którzy najmniej kosztują budżet?
Apelujemy o zmianę tej decyzji!

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c