Areszt dla 39-latka zatrzymanego po policyjnym pościgu na Bródnie

Tymczasowy 3-miesięczny areszt dla 39-latka, który skradzionym samochodem uciekał przed policjantami z Targówka. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a potem próbował przejechać policjanta, który stanął mu na drodze. Funkcjonariusze oddali strzały w kierunku hondy, którą kierował.

W ubiegłą sobotę kilka minut po godz. 20.00 policjanci pełniący służbę ponadnormatywną na Targówku ruszyli z pomocą strażnikom miejskim, którzy próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę skradzionej hondy.

Samochód jednak nie zatrzymał się, a kierujący nim mężczyzna zaczął uciekać ulicami Targówka. Stróże prawa prowadzili pościg za uciekinierem. Kierowca hondy nie reagował na polecenia do zatrzymania się i próbował staranować policjanta, który stanął mu na drodze. Starszy sierżant zdążył odskoczyć, co uchroniło go przed potrąceniem. Mundurowi oddali strzały z broni w kierunku pojazdu. Do pościgu włączyły się dodatkowe patrole. Wspólne działania policji i straży miejskiej doprowadziły do zatrzymania uciekiniera.

Policjanci zabezpieczyli przy Marku R. narzędzie wykorzystywane do kradzieży aut. 39-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań w komendzie przy ul. Jagiellońskiej. Hondę zabezpieczono na policyjnym parkingu i poddano szczegółowym oględzinom z udziałem biegłego.

Dalej sprawę prowadzili policjanci na co dzień zajmujący się przestępstwami przeciwko mieniu nadzorowani przez prokuraturę rejonową. Śledczy przyjęli zawiadomienie od użytkownika skradzionej hondy i wykonali niezbędne czynności procesowe z zatrzymanym. Mężczyzna był im doskonale znany ze względu na „bogatą” przeszłość kryminalną. 39-latek był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, w tym kradzieże i kradzieże z włamaniem.

Policjanci doprowadzili Marka R. do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut czynnej napaści na policjanta, kradzieży z włamaniem hondy wartej 78 tys. złotych w warunkach recydywy i złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do 2019 r. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścił Marek R. kolejne kilka lat może spędzić w zakładzie karnym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c