Bankowy gigant zwolni 1200 osób!

Bank Pekao (Polska Kasa Opieki) zapowiada rozwiązanie umów o pracę 1200 pracownikom. Ponadto, warunki zatrudnienia zmienią się w przypadku 1350 pracowników już od 12 marca br.

fot. Pekao

Jak informują przedstawiciele Pekao, zwolnienia spowodowane są obecnymi trendami, które kładą nacisk na rozwój bankowości mobilnej, co też sprawia, że znacznie zmniejszyła się liczba osób załatwiających sprawy bezpośrednio w oddziałach. W związku z powyższym, Bank Pekao przymierza się do redukcji zatrudnień, a także optymalizacji obecnie istniejących oddziałów.

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że w roku ubiegłym zatrudnienie w instytucjach bankowych zmniejszyło się o 5,7 tysiąca pracowników, zaś 559 placówek przestało istnieć.

Jak dotąd podobne redukcje etatów zostały zrealizowane w następujących instytucjach: Idea Bank – 750 osób, Getin Bank – 320 osób, z kolei tegoroczne przymiarki ogłosił Bank Millennium, określając pułap zwolnień na poziomie 260 osób.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.