Białołęckie myto

Jak donosi serwis warszawa.eska.pl mieszkańcy chcący przejechać ulicą Konturową na warszawskiej Białołęce muszą za to płacić. Właściciel działki przez którą przechodzi droga nie doszedł do porozumienia z władzami dzielnicy Białołęka w sprawie wykupu gruntu pod ulicę.

Fot. googlemaps.com

Jak mówi, trzykrotnie pisał do dzielnicy, że chciałby sprzedać ten kawałek działki, jednak odpowiedzi nie otrzymał, dlatego zablokował przejazd. Jak powiedziała Radiu Eska Marzena Gawkowska, rzecznik dzielnicy Białołęka, dzielnica nie ma pieniędzy na budowę drogi w tym miejscu, ale może przejąć te grunty od właściciela za darmo.

– Nie możemy wydatkować środków na wykup gruntu pod tę budowę. Duża część mieszkańców przekazuje nam nieodpłatnie grunty pod drogą, dzięki temu możemy taką drogę zbudować. Dzięki temu on mają wygodny dojazd do swoich posesji – tłumaczy Gawkowska.

Póki co mieszkańcom nie pozostaje nic innego jak płacić właścicielowi działki, przez którą przebiega droga, albo objeżdżać ulicą Poręby.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.