Ceny mieszkań a druga fala koronawirusa. Jak wpłynie?

Eksperci przypuszczają, że druga fala COVID-19 będzie miała wpływ na ceny mieszkań. Radzą kupującym mieszkania żeby się jeszcze wstrzymali, bo już niedługo ofery mogą być znacznie niższe.

Fot. Pixabay

Portal „Bankier.pl” przeanalizował obecną sytuację na rynku nieruchomości. Wynika w niej, że w lipcu i czerwcu sytuacja uległa poprawie i mieszkania są sprzedawane w wyższych cenach niż w poprzednich miesiącach.  Jednak według nich druga fala koronawirusa znacznie obniży koszty sprzedaży nieruchomości. Wynikać to może częściowo przez ograniczenie akcji kredytowej przez banki.

Polacy nie skupiają się na kupowaniu nowych nieruchomości. Podczas pandemii nie wiedzą co czeka ich następnego dnia, czy zachorują lub czy stracą pracę. Jeśli już decydują się na zakup nieruchomości, szukają jak najtańszej opcji.

 „Liczba mieszkań w sprzedaży na rynku wciąż jest o kilkaset procent wyższa niż przed wybuchem pandemii. Z oferty znikają głównie tańsze lokale, a transakcji jest niewiele. Klienci szukają okazji, chętniej decydują się na atrakcyjnie wycenione mieszkania. Zainteresowani zakupem mieszkań większych czy wybudowanych i wykończonych w lepszym standardzie wstrzymują się z zakupem licząc na spadki cen.”

-informuje portal.

Dlatego eksperci szacują, że wkrótce ceny będą jeszcze bardziej atrakcyjne, bo sprzedającym też będzie zależało na sprzedaży lokalu, tym samym obniżą ceny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c