Co z obwodnicą Ursynowa i parkiem nad nią?

Według planów, nad południową obwodnicą Warszawy nad jej ursynowskim odcinkiem miał powstać park. Niestety do tej pory nie ma ani jego projektu, ani umowy, nie wiadomo też co z pieniędzmi.

Fot. pixabay.com

Trzy lata temu zaprezentowane zostały wizualizacje parku nad tunelem POW na Ursynowie, którego chcieli mieszkańcy. Jednak do tej pory nie powstał niezbędny projekt, ani nie podpisano umowa z GDDKiA (inwestorem obwodnicy). Bez nich firma Astaldi odtworzy nad tunelem to, co było tam wcześniej, czyli ulice i trawniki.

Warszawski Zarząd Zieleni przeznaczył na to zadanie 10.000.000 zł, ale już teraz jego rzecznik Mariusz Burkacki przewiduje, że nie będzie to ostateczny koszt wykonania takiego przedsięwzięcia. Oznacza to więc, że władze Warszawy nie zarezerwowały pieniędzy na ten park.

Najważniejsze jednak wydaje się, że nie wiadomo czy nad tunelem będzie można cokolwiek budować w okresie gwarancji udzielonej przez jego wykonawcę. Ta kwestia musi zostać jeszcze ustalona przez Zarząd Zieleni wspólnie z GDDKiA.

Południową Obwodnicę Warszawy zaczęto budować 3 lata temu. Jej ursynowski odcinek będzie miał prawi dwa i pół kilometra i będzie biegł w tunelu pod ulicą Płaskowickiej. Wykonawca – firma Astaldi ma zakończyć budowę i oddać trasę do użytku do trzeciego kwartału 2020 roku.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.