Coraz więcej ofiar oszustwa na policjanta

Kolejni seniorzy w województwie mazowieckim stracili swoje oszczędności w wyniku oszustwa tak zwaną metodą na policjanta. Mechanizm za każdym razem wygląda bardzo podobnie, a jednak wciąż dajemy się nabrać.

Do kolejnego udanego oszustwa tzw. metodą na policjanta doszło na Mazowszu w okolicach Płocka. Jak informje Radio Dla Ciebie, dwoje seniorów straciło niemal wszystkie swoje oszczędności.

Mechanizm działania jest za każdym razem podobny. Oszust dzwoni do seniora, podając się za policjanta, np. za funkcjonariusza rozpracowującego grupę przestępczą. Twierdzi, że pieniądze na koncie danej osoby są zagrożone. W pierwszym przypadku senior z Płocka stracił 10 tysięcy złotych, w drugim 76-latka aż 20 tysięcy złotych.

Proponuje rozwiązanie- wypłacić pieniądze i przekazać policji. Oczywiście to oszustwo. Dlatego po raz kolejny policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i brak zaufania do osób dzwoniących w takich sprawach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.