Czy da się pogodzić kierowców z rowerzystami?

W Warszawie ruszyła kampania społeczna „Rower to pojazd”, która ma promować drogowy savoir-vivre wśród rowerzystów.

Fot. Pixabay

Jak poinformował serwis ipragapoludnie.pl, nowa kampania społeczno-edukacyjna ma dotrzeć zwłaszcza do początkujących rowerzystów, którzy często nie znają podstaw prawa drogowego, co przysparza problemów zarówno im, jak i innym uczestnikom ruchu.

Inicjatorami akcji są władze stolicy wspólnie z Veturilo i Strażą Miejską. W jej ramach specjalni edukatorzy wyjdą na ulicy Warszawy, żeby informować rowerzystów o prawie drogowym. Równocześnie dla wzorowych rowerzystów organizatorzy przygotowali prezenty w postaci gadżetów rowerowych.

Hasłami kampanii są m. in. „Trzymaj się prawej strony”, „Nie jedź po chodniku”, „Dobrze widoczny” i „Nie jeżdżę pod prąd”. Straż Miejska będzie też edukować rowerzystów specjalnymi broszurami.

Według wyliczeń warszawskiego Ratusza, w najbardziej intensywnym okresie aż 7% wszystkich podróży w stolicy odbywa się właśnie na rowerach.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.