Czy grozi nam katastrofa klimatyczna w Warszawie?

Niedawno czytelników na całym świecie elektryzowały zdjęcia ze Stanów Zjednoczonych, gdzie mrozy sięgały nawet do -50 st. C. „Od wczoraj temperatura w Warszawie spadła o kilkanaście stopni. Czy grozi nam katastroficzny scenariusz rodem z filmu ‚Pojutrze’?” – pyta jeden z Czytelników.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Jeszcze przedwczoraj wieczorem temperatura w okolicach Warszawy wynosiła +7 st. C i padał gęsty deszcz.

Po upływie zaledwie kilku godzin temperatura wskazywała -7 st. C, co oznacza spadek nawet o 2 stopnie na godzinę! Gdyby ta tendencja się utrzymała, makabryczne -55 stopni moglibyśmy mieć już następnego ranka!

Na szczęście synoptycy uspokajają, że spadek temperatury już się zatrzymał, a nawet nieco ona wzrosła i obecnie utrzymuje się na poziomie około -2 st. C. Specjaliści przypominają też, że ponieważ jest luty, więc ujemne temperatury, nawet sięgające -20 st. C nie są niczym nadzwyczajnym.

Dodatkowo mróz rekompensuje nam choć częściowo piękna, słoneczna pogoda i wysokie ciśnienie, które w Polsce utrzymuje się dziś na bardzo wysokim poziomie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.