Czy grupa krwi ma wpływ na zakażenie i przebieg koronawirusa?

Jak wynika z najnowszych badań duńskich naukowców, grupa krwi ma ogromne znaczenie w zakażeniu się koronawirusa, a także późniejszym jego przebiegu. Grupa krwi 0 ma powodować lżejszy przebieg COVID-19.

Fot. Shutterstock

Duńscy naukowcy dowiedli, że grupa krwi ma znaczenie przy zakażeniu się wirusem SARS-CoV-2. Osoby posiadające grupę krwi 0 mają być znacznie mniej narażone na zachorowania na koronawirusa. Jeśli jednak uda im się zarazić, przechodzą chorobę znacznie lżej niż osoby z inną grupą krwi.

Do tego samego wniosku doszli badacze z Kanady. Przebadano tam prawie stu chorych. Wśród nich większość, która miała grupę krwi A lub AB, najciężej znosiła zakażenie, wymagała intensywnego leczenia i podłączenia do respiratorów. Osoby z grupą krwi 0 nie mieli takich problemów.

Jeszcze nie wiadomo dlaczego dokładnie tak się dzieje. Trwają dalsze badania. Jak jednak zaznaczają naukowcy, niezależnie od grupy krwi należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, nosząc maseczkę i zachowując odpowiedni dystans.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c