Czy korty przy Myśliwieckiej wrócą do Warszawiaków?

Władze Warszawa chcą odzyskać korty tenisowe obiektu sportowego przy ul. Myśliwieckiej 4a.

Fot. pixabay.com

Serwis portalsamorzadowy.pl poinformował, że władze Warszawy podjęły zdecydowane kroki w sprawie kortów tenisowych przy ul. Myśliwieckiej 4a. Rozpoczęły się już nawet czynności komornicze mające na celu odzyskanie nieruchomości.

– Naszym podstawowym celem jest rozwój warszawskiego tenisa poprzez wspieranie młodych talentów i przywrócenie kortów środowisku tenisowemu – w szczególności Legii Warszawa, której zawodnicy, w tym Iga Świątek, byli pozbawieni możliwości trenowania na terenie tego obiektu. Możemy to zrobić dopiero teraz, ponieważ z końcem listopada 2018 roku wygasła 12-letnia umowa dzierżawy ze Stowarzyszeniem Klub Tenisowy „Legia” – powiedziała Portalowi Samorządowemu Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m. st. Warszawy. – Łączne należności za bezumowne korzystanie z terenu ze strony SKT „Legia” opiewają na ponad 110 tys. zł. Nie zgodziliśmy się na przedłużenie umowy dzierżawy, bo nie jest to w interesie środowiska tenisowego.

Jak podał Urząd m. st. Warszawy, miasto zobowiązane jest do ochrony majątku publicznego i interesu mieszkańców, dlatego nie może się zgodzić się na dalszą dzierżawę, a stowarzyszenie Klub Tenisowy „Legia” mimo zakończenia umowy dzierżawy i wezwań do wydania nieruchomości od grudnia 2018 roku bezumownie i bezprawnie zajmuje grunty obejmujące m.in. korty tenisowe, nie ponosząc przy tym opłat za użytkowany teren.

Na obiekt sportowy przy ul. Myśliwieckiej 4a składa się 10 kortów tenisowych – 8 kortów bocznych oraz dwa centralne, zabytkowy budynek klubowy i trybuny A i B oraz biura, pomieszczenia usługowe, rekreacyjno-medyczne, gastronomiczne i konferencyjne.

Renata Kaznowska zapowiedziała, że w tym miejscu powstanie prężny ośrodek szkoleniowy dla setek młodych talentów tenisowych.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.