Czy rząd będzie nas śledził za pomocą telefonów? Powstają nowe przepisy!

Operatorzy komórkowi zostaną zobowiązani do przekazywania Ministrowi Cyfryzacji danych lokalizacyjnych obywateli. I to niezależnie od tego, czy są objęci kwarantanną, czy też nie.

Fot. Pixabay

Minister Cyfryzacji otrzyma uprawnienia do śledzenia Polaków. W jaki sposób? W operacji uczestniczyć będą operatorzy komórkowi, na których spadnie obowiązek udostępnienia stosownych danych. A to wszystko w imię walki z koronawirusem.

Stosowne regulacje mają znaleźć się w ramach tzw. tarczy antykryzysowej, która – w przypadku zagrożenia epidemią – obliguje operatora telefonii do przekazywania Ministerstwu Cyfryzacji danych dotyczących lokalizacji telefonów przez okres 14 dni.

Ponadto, Ministerstwo ma otrzymywać podstawowe dane na temat lokalizacji urządzeń wszystkich użytkowników, również zdrowych.

Gromadzenie danych lokalizacyjnych wszystkich obywateli, zarówno zdrowych, jak i objętych kwarantanną ma być ułatwieniem w przypadku konieczności interwencji służb.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.