Czy „Skra” wróci do miasta?

Pomimo aktywnych działań, władze Warszawy wciąż nie mogą się doczekać na wydanie nieruchomości przy ul. Wawelskiej.

Fot. pixabay.com

W styczniu 2014 r. roku Sąd Apelacyjny wydał wyrok korzystny dla miasta w sporze z klubem RKS „SKRA” i Global Investment Fund, dotyczącym nieprzedłużenia użytkowania wieczystego terenów pod i wokół stadionu SKRY.

W 2016 r. powołany został Zespół ds. określenia planu rozwoju nieruchomości przy ul. Wawelskiej 5. W ramach pracy Zespołu odbyło się wiele spotkań, również z udziałem przedstawicieli RKS „SKRA”.

Warszawa na początku października 2018 r. złożyła pozew do Sądu Okręgowego o wydanie nieruchomości przy ul. Wawelskiej.

W październiku 2018 rozstrzygnięto konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję modernizacji terenu- Mimo wielu spotkań i pism, mimo publicznych zapewnień prezesa Krzysztofa Kaliszewskiego, obiekt wciąż nie został wydany miastu.

– Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia prac, aby na te tereny jak najszybciej wrócił sport. Mamy projekt, zabezpieczyliśmy 25 mln zł na realizację pierwszego etapu modernizacji oraz dodatkowe środki na uporządkowanie terenu. RKS SKRA, pomimo wiedzy, że samowolnie blokuje rewitalizację, w dalszym ciągu nie przekazuje nieruchomości miastu. Ponownie apeluję do prezesa Kaliszewskiego, aby oddał obiekt. Jeśli to szybko nie nastąpi będziemy zmuszeni skierować sprawę na drogę sądową – powiedziała Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. – Przed ruszeniem z konkretnymi pracami blokuje nas tylko zwrot nieruchomości. Chcemy już zacząć rozbiórkę, ponieważ na terenie znajduje się wiele obiektów, które są w fatalnym stanie technicznym. Jesteśmy przygotowani, aby „Skra” wróciła na sportową mapę Warszawy.

Docelowo na terenach przy ul. Wawelskiej 5 powstanie nowoczesny obiekt lekkoatletyczny kategorii II, na którym będą mogły być rozgrywane mistrzostwa rangi międzynarodowej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.