Czy w Warszawie powstanie modelowa dzielnica?

W piątek, 22 marca przy Pasażu Wiecha zaprezentowana zostanie wzorcowa dzielnica, która może powstać na zachodnim krańcu Woli przy granicy z Bemowem.

Fot. pixabay.com

Nowo projektowana cześć Warszawy miałby zająć teren dawnej fabryki domów. Powstałyby tu mieszkania dostępne na każdą kieszeń, dla różnych grup wiekowych, z dostępem do wszystkich usług.

Projekt zakłada, że każdy kwartał zabudowy będzie zróżnicowany – oprócz zabudowy mieszkaniowej powstaną tu miejsca pracy, drobny handel i inne usługi oraz zieleń. Cały ten należący do Miasta teren ma ponad 16,6 ha.

Makietę koncepcji architektoniczno-urbanistycznej przygotowanej przez pracownię BBGK Architekci można będzie oglądać do 26 maja w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury.

Organizator spotkania, Miasto Stołeczne Warszawa, zaprezentuje przy Pasażu Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4 projekt dzielnicy składającej się z czterech większych kwartałów zabudowy, wewnątrz których znajdą się kameralne przestrzenie sąsiedzkie, skwery, półotwarte dziedzińce i ogródki społeczne. Pomyślano też o miejscach spacerowych i placach zabaw dla dzieci oraz o ścieżkach do joggingu. Do industrialnej tożsamości Woli nawiązywać mają zaadaptowane pozostałości po dawnej fabryce. Inwestycja miałaby być prowadzona w kilku etapach, z których każdy zapewni wszystkie wygody i usługi potrzebne mieszkańcom w codziennym życiu.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 22 marca w godzinach 18:00–20:00 w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.