Decyzja PiS w sprawie podziału Mazowsza ma zapaść we wrześniu

Wciąż toczą się intensywne rozmowy na temat podziału województwa mazowieckiego. Mimo wielu sprzeciwów opozycji i obywateli, PiS nie rezygnuje ze swojego pomysłu. 

Pałac Kultury Fot. Warszawa w Pigułce

Dla wielu polityków ten pomysł jest nieracjonalny. Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski uważa, że nie należy oddzielać stolicy od reszty województwa, bo wszystkie mniejsze miejscowości na tym stracą. Według niego większość z nich zostanie „skazana” na pomoc od PiS.

„Temat podziału Mazowsza jest cały czas aktualny. Nie zarzuciliśmy tego pomysłu. Czekamy na ostateczną decyzję polityczną w tej sprawie. Prawdopodobnie zapadnie ona w pierwszych dniach września.”

-powiedział jeden z polityków PiS w rozmowie z TVP.

Propozycja PiS pojawiła się w lipcu. Po doniesieniach medialnych, partia potwierdziła swoje plany. Przyznali, że pracują nad projektem, jednak nie było jeszcze wiadomo kiedy zostanie przekazany do Sejmu i od kiedy podział miałby obowiązywać.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c