Dotacje dla szpitali na Mazowszu! W sumie to ponad 8 milionów!

Wojewoda mazowiecki podpisał umowę z przedstawicielami władz dwóch powiatów na Mazowszu. Szpitale mają otrzymać dotacje w sumie na ponad 8,2 mln. 

Fot. Shutterstock

Władze województwa zdecydowały się przyznać dotacje dla dwóch szpitali na Mazowszu. Chodzi o placówki w Pionkach i w Pruszkowie. Dziś wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał w tej sprawie umowę z przedstawicielami władz powiatów radomskiego i pruszkowskiego.

W sumie szpitale otrzymają ponad 8,2 mln złotych. Szpital powiatowy w Pruszkowie dostanie prawie 4 miliony. Na co dokładnie? Ma to starczyć na doposażenie nowoczesnego bloku operacyjnego, realizującego potrzeby medyczne oddziału ginekologiczno-położniczego i chirurgii ogólnej. Dzięki temu podniesie się poziom opieki nad osobami trafiającymi do placówki.

Drugi szpital otrzyma ponad 4,2 mln złotych na zakup tomografu komputerowego oraz aparatu rentgenowskiego i innego sprzętu medycznego. Placówka ma stać się bardziej nowoczesna. Konstanty Radziwiłł podkreślił, że będzie to pierwsze wyposażenie pawilonu zabiegowego w budowanym prawie od nowa szpitalu im. Lecha i Marii Kaczyńskich.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c