Dwa srebra zostają w Warszawie po pierwszym dniu Mistrzostw

Sukcesami Polaków zakończył się pierwszy dzień European Judo Open Men. Odbywające się w ten weekend w Arenie Ursynów zawody przyciągnęły 291 judoków z 35 krajów całego świata, w tym 50 reprezentantów Polski.

Bartłomiej Garbacik w kategorii do 60 kg i Wiktor Mrówczyński w kategorii do 73 kg awansowali do finałów w znakomitym stylu. Garbacik zdobył dla Polski srebrny medal już w pierszym rozgrywanym podczas zawodów finale. W finale spotkał się z Azerem Orujem Valizadą.
Mrówczyński wywalczył srebro w cięższej kategorii wagowej, do 73 kg. W finale walczył z Rosjaninem Olegiem Babgojevem. Przegrał pechowo przez ippon za dźwignię założoną na rękę.

Jutrzejszy dzień na zawodach zapowiada się jeszcze ciekawiej. O medale w czterech cięższych kategoriach wagowych walczyć będą kolejni reprezentanci Polski.

Wśród nich wystąpią judocy jeszcze wyżej notowani od dotychczasowych biało-czerwonych triumfatorów, warto więc wybrać się na Ursynów kibicować naszym.

Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa