Dwa tysiące remontów w Warszawie w rok!

W 2019 roku władze Warszawy planują przeprowadzić blisko 1900 inwestycji i remontów.

Fot. pixabay.com

Wśród 1895 inwestycji zaplanowanych na ten rok są są między innymi remonty ulic, nowe ścieżki rowerowe, chodniki, sygnalizacje świetlne, modernizacje torowisk i nowe stacji metra.

Portalowi warszawa.naszemiasto.pl, Robert Soszyński, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy powiedział:
– W naszej bazie mamy aż 1895 zaplanowanych na ten rok inwestycji i remontów. 391 z nich wymagało koordynacji z innymi pracami na drogach, by prace przebiegły zgodnie z harmonogramem. Na liście znalazło się m. in. odtworzenie ul. Górczewskiej, oddanie do użytku nowych stacji metra na Pradze-Północ i Targówku (Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy, Trocka) i na Woli (Płocka, Młynów Księcia Janusza), modernizacja torowisk, wymiana szyn, budowa nowych przystanków, chodników, ścieżek rowerowych i remonty dróg.

Do końca 2019 roku ma się zakończyć budowa trzech stacji wolskiego odcinka II linii metra (Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy, Trocka) oraz na Woli (Płocka, Młynów Księcia Janusza).

Przy zmodernizowanej Górczewskiej powstaną nowe miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe, chodniki oraz szpalery krzewów i drzew.

Tramwaje Warszawskiej mają wymienić ponad 9 km szyn, 6 zespołów przystankowych i obsadzić nowe torowiska zielenią. Zarząd Transportu Miejskiego planuje budowę 17 nowych przystanków oraz remont trzech pętli i ponad 30 przystanków.

Również PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będzie modernizować linię do Radomia i most Gdański.

W tym roku mają się też skończyć remonty ulic Marsa i Żołnierskiej w Rembertowie, Łodygowej na Targówku, Głębockiej na Białołęce i Marynarskiej na Służewcu. Rozpocznie się natomiast przebudowa skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej oraz budowa wiaduktu nad torami kolejowymi na ul. Chełmżyńskiej.

Wymienionych zostanie też nawierzchnia na aż 57 ulicach oraz zmodernizowany plac Pięciu Rogów u zbiegu ulic Kruczej, Chmielnej, Szpitalnej i Zgoda.

Na Placu Na Rozdrożu powstaną nowe windy oraz przejście dla pieszych.

Nowe ścieżki rowerowe powstaną przy ul. Leszno, Górczewskiej i Anielewicza, Starzyńskiego i al. Jana Pawła II.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.