Dzieci mogą nie wrócić po feriach do szkoły

Do końca ferii został zaledwie tydzień i to właśnie od przyszłego poniedziałku uczniowie początkowych klas I-III mieli wrócić do nauczania stacjonarnego. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział jednak, że powrót do szkół po feriach wcale nie jest jeszcze pewny.

Fot. Pexels

W poniedziałkowej rozmowie w radiowej Jedynce minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że powrót do szkół uczniów klas I-III może przesunąć się w czasie.

Minister zapowiedział, że decyzja o powrocie do szkół będzie zależna od wtorkowych i środowych danych dotyczących liczby zakażeń koronawirusem. Jeżeli liczba ta będzie utrzymywać się na poziomie 10 tys. powrót do nauczania stacjonarnego będzie możliwy. Jeżeli natomiast liczba ta będzie większa, powrót trzeba będzie odsunąć w czasie.

Jak podkreślił minister Czarnek, mija dwa tygodnie od okresu świątecznego kiedy Polacy przebywali ze sobą, dlatego dopiero teraz wyniki testów wskażą jaka jest emisja koronawirusa po świątecznych spotkaniach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c