Dzieci z innych dzielnic zajmują mieszkańcom miejsca w żłobkach w Śródmieściu? Zmienią zasady?

Trwa rekrutacja do żłobków w Warszawie. Burmistrz Śródmieścia apeluje o zmiany w punktacji.

Fot. Pixabay

Burmistrz Dzielnicy Śródmieście Krzysztof Czubaszek skierował do Prezydenta Warszawy wniosek o możliwość premiowania dzieci mieszkających na terenie dzielnicy.

Jak podał portalsamorzadowy.pl, według obowiązujących obecnie zasad naboru do stołecznych żłobków dodatkowe punkty rekrutacyjne przysługują za zamieszkiwanie na obszarze Warszawy niezależnie od lokalizacji żłobka prowadzącego nabór.

– Brak dzielnicowej rejonizacji powoduje, że śródmiejscy rodzice zmuszeni są do konkurowania o miejsca w najbliższych żłobkach ze znaczną liczbą mieszkańców pozostałych dzielnic. Niestety w wielu przypadkach kończy się to posyłaniem dzieci do placówek znajdujących się poza Śródmieściem, co znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Warto spróbować rozwiązać ten problem i wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – powiedział portalowi burmistrz Krzysztof Czubaszek.

Zdaniem burmistrza, mieszkańcy dzielnic znajdujących się przy głównych trasach komunikacyjnych oraz tych gdzie znajduje się wiele zakładów pracy, czyli właśnie Śródmieścia, mają problem z zapisaniem dziecka do żłobka w swojej okolicy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.