Ekopatrol odłowił na Bielanach niezwykłe ptaki

Parę amerykańskich piżmówek odłowił tej nocy Ekopatrol na Bielanach. Ptaki zostały przewiezione do Ptasiego Azylu przy stołecznym Ogrodzie Zoologicznym.

Dochodziła godz. 22.00 w środę 28 listopada, gdy klientki jednego z pubów na Kępie Potockiej zauważyły zatrzymujący się samochód. Po chwili z pojazdu wysiadł mężczyzna z kartonem, z którego wypuścił dwa dziwnie wyglądające ptaki. Gdy samochód odjechał panie zadzwoniły do straży miejskiej. Interwencję podjęli st. insp. Andrzej Barszcz i st. insp. Jan Leć z Ekopatrolu.

– Gdy przyjechaliśmy na Kępę Potocką kaczki siedziały pod mostkiem. Widać było, że czują się w tym miejscu niepewnie. Na nasz widok zeszły na wodę. Kanałek zaczął jednak zamarzać więc ptaki wracały na brzeg i znowu schodziły. Po blisko godzinie udało się nam najpierw odłowić samicę, a potem samca – opowiada st. insp. Andrzej Barszcz.

Ptaki były wystraszone, ale wyglądały na zdrowe. Strażnicy miejscy z Ekopatrolu przewieźli amerykańskie piżmówki do Ptasiego Azylu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c