Europejska Agencja Leków zaleca ostrożność! Chodzi o szczepionkę na COVID-19!

Coraz więcej wątpliwości pojawia się w przypadku rosyjskiej szczepionki Sputnik V. Teraz Europejska Agencja Leków wydała rekomendacje, aby powstrzymać się od wydawania krajowych zezwoleń na ten preparat.

Rosyjska szczepionka Sputnik V oprócz Rosji, została zatwierdzona również  na Węgrzech, a także w Czechach i na Słowacji. Jak się jednak okazuje, Europejska Agencja Leków zaleca powstrzymać się od stosowania szczepionki w krajach Unii Europejskiej.

Agencja zwraca uwagę, że wciąż jeszcze nie ma danych jeśli chodzi o osoby zaszczepione preparatem Sputnik V. Dodatkowo, jak tłumaczyła Christa Wirthumer, dyrektorka zarządzająca EMA, w rozmowie z austriacką telewizją ORF, brakuje wielu innych dokumentów, które agencja chciałby przejrzeć. Dopiero po ich analizie i sprawdzeniu bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki, będzie rekomendować kolejne kroki.

„Możemy mieć Sputnik V na rynku w przyszłości, kiedy odpowiednie dane zostaną sprawdzone. Przegląd ciągły szczepionki rozpoczął się teraz w EMA.”

-tłumaczy dyrektor zarządzająca.

Również za kilka dni odbędzie specjalne zebranie dotyczące przeglądu innej szczepionki. Eksperci zbiorą się, aby ocenić preparat Johnson&Johnson. W tej chwili w Polsce stosowane są trzy szczepionki. Jest to preparat stworzony przez koncern Pfizer, Moderna i AstraZeneca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c