„Fajna d..a” to nie komplement!

Rusza warszawska kampania na temat molestowania słownego.

Fot. pixabay.com

Akcja ma na celu uświadomienie, że słowa „Sexy tyłek”, „Fajny biust”, czy „Gorąca laska” nie są komplementami, które chcą słyszeć kobiety i nie mają nic wspólnego z prawdziwymi pochwałami.

W ramach kampanii przeprowadzono szereg ankiet na temat tego, co młodzi ludzie twierdzą na temat tzw. „catcallingu”, czyli pseudokomplementów z podtekstami seksualnymi.

Przebadano ponad 2.000 osób, z czego 90% stanowili respondenci w wieku 16-21 lat.

Wyniki pokazały, że wśród młodzieży tzw. „catcalling” zdecydowanie nie jest postrzegany pozytywnie, a mimo to większość badanych minimum raz doświadczyła tego typu zaczepek.

Autorki akcji Marta Wróblewska, Martyna Czabańska i Natasza Pieczura chcą edukować zarówno rodziców, jak i ich dzieci na temat „catcallingu”.
Kampania będzie prowadzona w mediach społecznościowych, ale w planach są też zajęcia w liceach oraz akcje na ulicach stolicy.

Kampania „To nie komplement!” została zrealizowana w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, która za pomocą platformy internetowej nadzoruje tworzenie projektów społecznych młodzieży.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.