Fałszywi policjanci wpadli, gdy chcieli odebrać pieniądze

Policjanci zapobiegli wypłaceniu i utracie 40 000 złotych oraz zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta”. Podczas rozmowy telefonicznej przestępca wprowadził w błąd pokrzywdzoną, a następnie pod pretekstem prowadzonej akcji nakłaniał kobietę do wypłaty oszczędności z banku i przekazania ich fałszywym policjantom. W zorganizowaną przez policjantów zasadzkę wpadł 34-latek i 28-latek. Wobec jednego został zastosowany areszt, wobec drugiego policyjny dozór.

Fot. Policja

Do zatrzymania dwóch mężczyzn doszło na ulicy Renesansowej. To tam bielańscy kryminalni zorganizowali zasadzkę, w którą wpadli kompletnie zaskoczeni takim rozwojem sytuacji dwaj mężczyźni. Zanim jednak do tego doszło nieustalona jeszcze osoba zadzwoniła do pokrzywdzonej i podszywając się pod funkcjonariusza CBŚP pod pretekstem policyjnej akcji wymierzonej w przestępców, nakłoniła  swoją ofiarę do pójścia do dwóch banku i zaciągnięcia kredytu w wysokości 40 000 złotych.

Kobieta spełniła żądania oszustów tyle tylko, że z banku zamiast pieniędzy przyniosła w kopercie ulotki. Wiedzieli o tym policjanci, którzy cały czas czuwali nad bezpieczeństwem kobiety, będąc także w kontakcie z bankiem.

Oszust polecił pokrzywdzonej, aby ta z wypłaconą gotówką udała się we wskazane miejsce i wrzuciła je do pobliskiego kosza na śmieci.  Na „odbieraków” zamiast pokrzywdzonej i pieniędzy czekali już prawdziwi policjanci.

Zaplanowana i zorganizowana w najdrobniejszych szczegółach akcja zakończyła się zatrzymaniem 34-latka i 28-latka. Tym samym policjanci zapobiegli utracie przez pokrzywdzoną wszystkich jej oszczędności.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuraturze na postawienie mężczyznom zarzutów usiłowania oszustwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 34 -latka sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy, a wobec 28-latka policyjny dozór.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.