Firmy w czasie pandemii. To największa fala zwolnień od 2005 roku!

W samym tylko marcu liczba etatów, oferowanych przez duże firmy, zmniejszyła się o 34 tysiące. Taki bieg zdarzeń sprawia, że mamy do czynienia z największym spadkiem oferowanego zatrudnienia od 2005 roku. 

fot. Pixabay

Marcowe statystyki dają powody do zaniepokojenia, bowiem duże przedsiębiorstwa zmniejszyły liczbę oferowanych wakatów o 34,2 tysiąca. A to dopiero początek fali zwolnień, która może nadejść.

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, sektor przedsiębiorstw zatrudniał w marcu niecałe 6,5 tysiąca osób. Wynik ten – względem poprzedniego miesiąca – był niższy o 34,2 tysiące zatrudnionych i tylko o 0,3% wyższy od analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Jak podkreśla GUS, mamy do czynienia z najgłębszym spadkiem zatrudnienia zarówno w skali miesiąca, jakc i na przestrzeni ostatnich 15 lat.

Jedyną, odnotowaną na plus zmianą, jest fakt wyższych wynagrodzeń w przedsiębiorstwach, których państwo nie wspiera finansowo. Oferowane wynagrodzenie wynosi bowiem niemal 5,5 tysiąca złotych i jest wyższe o 6,3% względem roku poprzedniego.

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.