Gdzie wyrzucić choinkę po świętach?

Według tradycji choinkę trzymamy w domach do 6 stycznia, czyli Święta Trzech Króli. Gdzie po tym czasie najlepiej jest wyrzucić choinkę, aby nie otrzymać mandatu? A może dać jej drugie życie? 

Fot. Pixabay

Święta, święta i po świętach. Teraz przyszedł czas na pozbycie się choinek z domów. Jednak wiele osób zastanawia się jak to zrobić w sposób prawidłowy. Wszystko ze względu na zasady prawne dotyczące odpowiedniej segregacji odpadów, które wciąż ulegają aktualizacji. Co zrobić, aby nie otrzymać mandatu w wysokości nawet 500 złotych za nieprawidłową segregację?

Żywa choinka to odpad biodegradowalny, dlatego należy wrzucić ją do kontenera BIO. Jest on oznaczony w śmietnikach kolorem brązowym. Należy jednak pamiętać, że nie można wyrzucać jej wraz z doniczką z ziemią, a jeśli jest dużych rozmiarów, trzeba ją pociąć na mniejsze kawałki. Jeśli nie chcemy wyrzucić choinki, a sami nie mamy gdzie posadzić, możemy podarować jej drugie życie. Często ogrody zoologiczne prowadzą zbiórkę drzewek, ponieważ są one przysmakiem dla wielu czworonogów.

Zasady odbioru choinek różnią się jednak w zależności od gminy. Harmonogramy najczęściej udostępniane są na stronach internetowych lokalnych przedsiębiorstw komunalnych. W Warszawie mieszkańcy powinni wyrzucić choinkę do pojemnika na odpady gabarytowe. Do końca marca będą one odbierane, a następnie przerabiane na ekologiczne paliwo.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c