Ile kosztuje Warszawę LGBT+?

Na najbliższej sesji Rady Warszawy, stołeczni radni wysłuchają informacji prezydenta stolicy na temat kosztów podpisania karty LGBT+.

Fot. Pixabay.com

Według portalu wpolityce.pl, klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Warszawy złożył wniosek o wprowadzenie do porządku sesji 28 marca punktu na temat „Informacji Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy w sprawie skutków, w tym finansowych, dotyczących wprowadzenia karty LGBT+.”

Dokument ten podpisał Prezydent Trzaskowski w lutym br. Zakłada on m.in. działania w takich obszarach jak bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca. W deklaracji zapowiedziano także m. in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.