Jak dojechać szybciej do Centrum?

Zostały zaktualizowane mapy dostępności komunikacji. Widać na nich jak funkcjonuje Warszawski Transport Publiczny, a nawet jak długo trzeba iść do przystanku, jak daleko znajduje się stacja metra, a także ile czasu jedzie się do centrum z poszczególnych rejonów stolicy.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Portal www.transport-publiczny.pl podaje, że z analizy tych map można wysnuć wiele ciekawych wniosków dla całej aglomeracji warszawskiej.

Widać tam dostępność wejść do stacji metra, przystanków kolejowych, autobusowych i tramwajowych, liczbę rzeczywistych odjazdów z poszczególnych przystanków oraz czas dotarcia do ścisłego centrum z obrzeży i nie tylko.

Co ciekawe, dzięki dwóm liniom metra oraz sprawnie działającej komunikacji szynowej, wg. tych map pasażerowie mogą dotrzeć do ścisłego centrum w ciągu 10 minut z wielu rejonów stolicy. Widać też jak daleko dojeżdża Warszawski Transport Publiczny – np. osoba mieszkająca w Otwocku i to nie w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku kolejowego, teoretycznie jest w stanie znaleźć się na dworcu PKP Warszawa Śródmieście w ciągu 50 minut.

Dane te są aktualizowane co roku. W ubiegłym roku dostępności komunikacji miejskiej w Warszawie teoretycznie bardzo się poprawiła.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.