Kiedy odmrożenie gospodarki? Padł możliwy termin!

Wiceminister rodziny i polityki społecznej na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia mówił o sytuacji pandemicznej w kraju. Zdradził między innymi, kiedy można spodziewać się dalszego odmrażania gospodarki. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Pandemia w Polsce nie odpuszcza. Ostatnie dni pokazały, że wciąż mamy ogromną liczbę chorych, trudne sytuacje w szpitalach covidowych i bardzo wysoką liczbę zgonów z powodu zakażenia COVID-19. Przedłużono również obowiązujące restrykcje.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, kiedy to wszystko się skończy i będzie można mówić o powrocie do normalności. Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej był również o to pytany podczas porannej audycji na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

„Początek maja to też początek matur. Chcielibyśmy, aby była możliwość ich bezpiecznego przeprowadzenia. Zamknięte pozostają m.in. gastronomia, usługi, czy branża hotelowa. Po 3 maja, jeśli proces szczepienia będzie przebiegał sprawnie, to łatwiej będzie podejmować dalsze decyzje dotyczące obostrzeń”

-powiedział polityk. Dodał także, że rząd nie jest w stanie podać konkretnej daty odmrożenia gospodarki, ponieważ decyzje są wciąż podejmowane na bieżąco i zależą od bieżących danych. Można je podejmować w perspektywie tygodni, ale nie miesięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c