Kierowcy zaatakowali aktywistów na Czerniakowskiej. Policja wydaje oświadczenie

W Warszawie doszło do kolejnego incydentu z udziałem aktywistów z grupy Ostatnie Pokolenie. Podczas blokady na ulicy Czerniakowskiej, kierowcy zdenerwowani utrudnieniami w ruchu zaatakowali protestujących, używając gaśnic. Grupa Ostatnie Pokolenie opisała zdarzenie jako „festiwal przemocy”, a świadkowie relacjonują, że policja obecna na miejscu nie podjęła interwencji.

Fot. Obraz zaprojektowany przez Warszawa w Pigułce wygenerowany w DALL·E 3

Oświadczenie Policji

Policja Warszawa wydała oficjalne oświadczenie na swoim profilu Twitterowym, w którym zaznacza, że nie ma zgody na naruszanie prawa. „Nie ma zgody ze strony policji na to, aby ktokolwiek naruszał prawo, dlatego z odpowiedzialnością karną muszą się liczyć także osoby, które zaatakowały dzisiaj aktywistów na ulicy Czerniakowskiej w Warszawie” – napisano w komunikacie.

Reakcja Aktywistów

Grupa Ostatnie Pokolenie zapowiedziała, że w obliczu przemocy ich determinacja tylko wzrośnie. „W obliczu przemocy, będziemy rosnąć” – napisali w swoim komunikacie. Aktywiści zachęcają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w ich kampanii i dołączenia do nich na spotkaniu otwartym, które odbędzie się w środę, 10 lipca, o godzinie 18:00 w Gnieździe przy ul. Kruczej 17.

Brak Reakcji Policji

Zarówno aktywiści, jak i świadkowie zdarzenia są zaniepokojeni brakiem reakcji ze strony policji. Pomimo obecności funkcjonariuszy na miejscu, nie podjęto żadnych działań, aby zapobiec agresji wobec protestujących. Grupa Ostatnie Pokolenie oskarża policję o „odwracanie wzroku” w obliczu przemocy.

Oświadczenie Grupy Ostatnie Pokolenie

„Na blokadzie Czerniakowskiej kierowcy urządzili festiwal przemocy. Policja odwróciła wzrok. W obliczu przemocy, będziemy rosnąć. Dołącz do kampanii na spotkaniu otwartym w środę 10.07 o 18 w Gnieździe przy Kruczej 17” – czytamy w oświadczeniu grupy opublikowanym na ich profilach w mediach społecznościowych.

Apel o Spokój

Apelujemy do wszystkich stron o zachowanie spokoju i unikanie eskalacji konfliktu. Wszelkie różnice zdań powinny być rozwiązywane w sposób pokojowy i z poszanowaniem prawa. Wzajemny szacunek i dialog są kluczowe dla osiągnięcia porozumienia w społeczeństwie.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]