Kładka nad Wisłą opóźniona

Opóźnia się projekt kładki nad Wisłą. Winne nowe Prawo Wodne.

Fot. pixabay.com

Jak podał portal tvnwarszawa.tvn24.pl, projekt ma powstać trzy miesiące później, niż zakładano.

Pieszo-rowerowa kładka ma połączyć prawy i lewy brzeg Wisły. Według umowy podpisanej przez warszawski ratusz jej projekt miał być gotowy do marca tego roku. Jednak już wiadomo, że tego terminu nie uda się dotrzymać.

– Wykonawca jest w trakcie uzgodnień co do projektu budowlanego. Mamy decyzję środowiskową oraz większość niezbędnych uzgodnień. Zakończenie projektu nastąpi około lipca. Ze względu na zmianę Ustawy Prawo Wodne, wykonawca potrzebuje jeszcze dodatkowe trzy miesiące na dokończenie projektu – napisała w mailu do redakcji TVN Warszawa Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich, który nadzoruje inwestycję. – Po zmianie ustawy Prawo Wodne nie ma już możliwości podpisania promesy, którą wykonawca może posługiwać się w celu równoległego załatwiania formalności. W pierwszej kolejności musi być podpisana umowa użyczenia poprzedzona uzyskaniem pozwolenia wodno-prawnego. I dopiero później wykonawca może uzyskać zgodę konserwatora zabytków. – dodała rzeczniczka.

Wcześniej drogowcy zapowiadali, że kładka miała być gotowa w 2021 roku i nadal podtrzymują ten termin.

Nowa przeprawa ma powstać na wysokości ulic Karowej i Okrzei i połączyć bulwary wiślane z modernizowanymi terenami na praskim brzegu Wisły.

Jak przypomina tvnwarszawa.tvn24.pl, projekt architektoniczny mostu pieszo-rowerowego został wybrany w międzynarodowym konkursie, ogłoszonym pod koniec 2016 roku i rozstrzygniętym we wrześniu zeszłego roku.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.