Kolejny moduł w Szpitalu Południowym zostanie uruchomiony jeszcze w tym tygodniu?

Sytuacja pandemiczna w kraju jest wciąż dramatyczna. Dobowe nowe liczby zakażeń wynoszą nawet kilkadziesiąt tysięcy przypadków dziennie. Pojawia się natomiast coraz więcej miejsc w szpitalach tymczasowych. Jak wyglada sytuacja w Szpitalu Południowym?

Fot. Shutterstock

Pomimo wczorajszej niskiej liczby dobowych zakażeń koronawirusem, dziś znów mamy do czynienia z prawie 15 tysiącami nowych zakażonych. Coraz więcej miejsc w szpitalach zajętych, zarówno jeśli chodzi o zwykle łóżka, jak i te respiratorowe.

Trudna sytuacja była między innymi w Szpitalu Południowym, gdzie ze względu na braki kadrowe, nie można było przyjmować większej liczby pacjentów. Jak się jednak okazuje, w ciągu kilku najbliższych dni ma zostać uruchomiony kolejny moduł w placówce. Tak przynajmniej przekazał właśnie Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Jak dodaje urząd, w w placówce na 160  zajętych jest 128 miejsc. W rozmowie z radiem RDC rzecznik wojewody przekazała, że z każdym tygodniem udaje się rozwijać bazę łóżkową w Szpitalu Południowym. W ubiegłym tygodniu uruchomiono dodatkowe 56 łóżek i 7 łóżek respiratorowych. Dodatkowo, wciąż podpisywane są umowy z lekarzami.

Od prawie dwóch tygodni obowiązki w kierowaniu nad szpitalem pełni pełnomocnik wojewody dr Ewa Więckowska, którą minister zdrowia powołał po tym, jak zdaniem resortu, stołeczny ratusz nieodpowiednio zarządzał placówką.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c