Koniec tanich zakupów na AliExpress. Rząd wprowadza podatek

Zakupy na chińskim portalu AliExpress cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Mimo, że czas oczekiwania na przesyłkę jest dosyć długi, za to rekompensuje to o wiele niższa cena. Tanie zakupy już niedługo skończą się. Rząd chce nałożyć podatek na zakupy spoza Unii Europejskiej.

Fot. Piotr Molecki/East News

Zakupy na AliExpress trafiają do milionów Polaków. Łowcy okazji szukają tam wszystkiego i po wszystkie produkty chętnie sięgają.

Jak podaje Radio Zet, rząd do tej pory za bardzo nie interesował się wielką popularnością tanich zakupów na AliExpress. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten proceder zostanie ukrócony przez nałożenie podatku na zakupy spoza Unii Europejskiej.

Na decyzję rządu miały wpływ skargi głównego konkurenta portalu, czyli Allegro. Platforma działa w Polsce i tutaj płaci podatki. Tego również domaga się od konkurentów, którzy nie płacą tutaj podatku VAT.

Jak informuje stacja opodatkowane mają zostać wszystkie przesyłki spoza Wspólnoty.  Rząd w końcu zauważył, że może podreperować w ten sposób budżet.

Z jeszcze tanimi zakupami trzeba się zatem pospieszyć bo przepisy mają wejść 1 lipca 2021 r.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c